Будакська коса в Затоці

image

Будакська коса

Будакська коса визнана кращим «пляжем» Білгород-Дністровського району. Її довжина дорівнює 18-ти кілометрів, а ширина всього від 60 до 200 м. Вона вкрита дрібнозернистим піском кольору червоного, самого високопробного золота, тому відпочинок в такому місці фахівці порівнюють з рекреацією на знаменитому іспанському курорті Коста-дель-Соль.

Берег від лиману заріс травою і очеретом, від моря - суцільний піщаний пляж. Коса має вкраплення забудов і туристичної інфраструктури біля смт. Затока та смт. Сергіївка, а від смт. Сергіївка і до с. Курортного тут взагалі немає ніяких ознак цивілізації, тільки найчистіший пісок, і практично повна відсутність відпочиваючих. Це чудове місце для відпочинку з дітьми.

Сьогодні на Будакська косу приїжджають не тільки цінителі морської води та сонця, але і люди, які страждають хворобами органів дихальної системи, опорно-рухового апарату, статевої системи і шкірними захворюваннями, і тим кому рекомендований місцевий клімат - теплий, сухий, і повітря - насичений випарами, що піднімаються з поверхні моря і лиману. На курорті діють десятки санаторіїв, баз відпочинку і дитячих таборів - для процедур використовується місцева хлоридно-натрієво-магнієва вода, чорні мулові грязі Будакського (Шаболатського) лиману, а також мінеральні рідини, аналогічні водам «Куяльника» та «Миргородскої».

Історія Будакської коси

Основні лікувальні властивості ропи Будакського (Шаболатського) лиману були відкриті А.А. Вериго в 1887 р У 1889 р на березі лиману утворилося поселення, яке складалося з 15 дворів і носило назву Шаболат-Сергіївка. У 1921 р поміщик Акулич побудував тут грязелікарню, ніж та започаткував розвиток курорту. Багато років сюди приїжджали лікуватися й оздоровлюватися, в основному, жителі Молдови. Надалі в тут були виявлені мінеральні джерела, воду яких стали використовувати при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту.

 

У 1972 р через лиман побудували пішохідно-транспортний міст довжиною понад 1 км, який з'єднав селище з морської косою, після чого почала розвиватися пляжна зона, а курорт став ще більш привабливим для відпочиваючих.

До речі, завдяки погодним і географічними умовами Будакський лиман в вітряну погоду став улюбленим місцем шанувальників кайтсерфінгу з усіх куточків України. А в серпні в нічний час вода на узбережжі світиться вогнями. Це зумовлено наявністю серед планктону Чорного моря одноклітинних організмів - дінофлагелляти, що володіють здатністю випромінювати світло.

 

Тут ви знайдете будь-які варіанти житла для відпочинку, від номерів «люкс» для найвимогливіших, до дійсно дешевих номерів, від будиночків біля самого берега моря до розкішних вілл, збудованих на високих обривах, з яких відкриваються шалено красиві види на Чорне море. Це не менш хороший варінт, аніж відпочинок  в комфортабельному готелі в Затоці.

Відстань від готелю "Променад"

Визначна пам'ятка

Відстань

Час в дорозі (на автомобілі)

Одеса 65 км 1 год 35 хв
Нерубайські катакомби 68 км 1 год 20 хв
Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровському 21,3 км 25 хв
Центр культури вина SHABO 12,5 км 20 хв
Пляж Санжейка 26 км 35 хв
Етнічний відпочинок в Бессарабії в музеї "Фрумушика-нова" 128 км 2 год 20 хв
Вилкове 162 км 2 год 25 хв

Пляжі

Відстань

Час в дорозі

Пляж "Променад" 200 м 1 хв (пішки)
Пляж на станції "Лиманська" 3 км 35 хв (пішки)
Пляж на станції "Сонячна" 13,2 км 24 хв (на автомобілі)
Будакська коса 23,6 км 1 год (на автомобілі)
Пляж Аркадія, Одеса 51 км 1 год 20 хв (на автомобілі)
Пляж Ланжерон, Одеса 59,3 км 1 год 30 хв (на автомобілі)