Розвідний міст в Затоці

image

Внаслідок ракетного удару 26 квітня міст через Дністровський лиман пошкоджено. Наразі рух мостом перекрито.


Одна з небагатьох монументальних споруд на курорті Затока - це міст, який розташований на кордоні між Чорним морем та Білгород-Дністровським лиманом. 

Крім двох пішохідних доріжок на ньому є дві смуги для руху транспорту, а також по ньому проходить один залізничний шляхопровід, але це ще не все. При необхідності, для суден які по висоті не проходять під мостом, підіймається середня секція моста. І в цей час будь-який рух на мосту припиняється.

Багатьох, хто подорожує для сімейного відпочинку в Затоку на машині, цікавить питання, коли ж саме відбувається підняття моста. Раніше розклад підняття моста в Затоці налічував 5 підйомів протягом дня.

Перша розводка 7.20 8.20
Друга розводка 10.50 11.50
Третя розводка 13.05 13.45
Черверта розводка 18.00 19.00
Пята розводка 20.10 21.10

 

Але його конструкція на сьогоднішній день вже досить зношена. Тому на даний момент, в літній період міст на Затоці піднімається максимум 2 рази на добу, а часто один раз за добу - або вранці о 7 годині, або ввечері о 19 годині. Перед мостом в такі моменти починають утворюватися значні автомобільні пробки. Задля уникнення зайвих очікувань, можна дотримуватися наведених даних.

Сама ідея спорудження моста між двома розірваними частинами Будакській коси виникла ще в 1827 році. Але асигнованих суспільством Чорноморських маяків коштів вистачило лише на установку «Дністровсько-Царгородського маяка». Після відторгнення Бессарабії від Румунії, СРСР багато уваги приділяв інтеграції регіону в співтовариство братніх республік. Гроші знайшлися і 5 грудня 1955 років через розвідний міст проїхав перший поїзд.

Тіло Будакської коси піщане і хитке, тому новий міст не зміг стати такою глобально-стійкою конструкцією, як дітище Патона або Ересуннскій. Він невисокий, складається з окремих металевих секцій. Динамічним є лише один фрагмент - центральний, який піднімається під час проходження транспорту типу «море-річка» з Дністровського лиману в Чорне море і в зворотному напрямку.

 

Незважаючи на те, що цей розвідний міст вже став однією з визначних пам'яток Затоки, в краї давно циркулює ідея побудови альтернативного комерційного моста (швидше за все в районі Кароліно-Бугаз), який знизить навантаження на старий міст і полегшить доступ туристам, що приїхали на відпочинок в Затоці, до рекреаційних скарбів Одеської області.

Відстань від готелю "Променад"

Визначна пам'ятка

Відстань

Час в дорозі (на автомобілі)

Одеса 65 км 1 год 35 хв
Нерубайські катакомби 68 км 1 год 20 хв
Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровському 21,3 км 25 хв
Центр культури вина SHABO 12,5 км 20 хв
Пляж Санжейка 26 км 35 хв
Етнічний відпочинок в Бессарабії в музеї "Фрумушика-нова" 128 км 2 год 20 хв
Вилкове 162 км 2 год 25 хв

Пляжі

Відстань

Час в дорозі

Пляж "Променад" 200 м 1 хв (пішки)
Пляж на станції "Лиманська" 3 км 35 хв (пішки)
Пляж на станції "Сонячна" 13,2 км 24 хв (на автомобілі)
Будакська коса 23,6 км 1 год (на автомобілі)
Пляж Аркадія, Одеса 51 км 1 год 20 хв (на автомобілі)
Пляж Ланжерон, Одеса 59,3 км 1 год 30 хв (на автомобілі)